Seviye seviye LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

seviye seviye lgs soru bankası tavsiyerimiz

LGS soru bankası alırken mutlaka öğrencinin seviyesine uygun olanı seçmelisiniz. Bu yazımızda size LGS soru bankası tavsiyeleri yaptık. Uzman öğretmen arkadaşlardan aldığımız bu tavsiyelere siz de gönül rahatlığıyla uyabilirsiniz.

SORU BANKASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öğrencinin Seviyesine Uygun Soru Bankası Olmalıdır

Soru bankaları öğrencinin konuyu daha da pekiştirmesini sağlar.  Bunun için de öğrenciyi geliştiren sorular olmalıdır. Öğrenci çok zayıfsa basit seviye soruların olması şarttır. Aksine öğrenci çok iyiyse ise basit sorular ona bir şey katmayacaktır. İyi öğrenciye onun seviyesini daha da yukarılara çekecek beceri temelli yeni nesil soruların ağırlıkta olduğu soru bankası olmalıdır.

Sınav Sistemine Uygun Sorulardan Oluşmalıdır

Şu an piyasada o kadar çok soru bankası var ki. Her gördüğünüz soru bankası ne yazık ki öğrenciye fayda sağlamamaktadır. Mutlaka sınav sistemine uygun, çıkmış sorular ve MEB örnek sorular kalitesinde soru bankalarını seçmelisiniz. Biz de size tavsiyede bulunurken buna dikkat ederek seçim yaptık.

Her Çocuğa veya Sınıftaki Herkese Aynı Soru Bankası Yanılgısı

Eğer sınıf aynı seviyede öğrencilerden oluşmuyorsa toptancı yaklaşımla sınıftaki her öğrenciye aynı soru bankasını aldırmak ne yazık ki yararlı olmamaktadır.  Yukarıda da açıkladığımız gibi, soru bankası öğrenci seviyesine uygun ve onu bir adım ileriye taşıyabilecek kalitede sorulardan oluşmalıdır.

Soru Bankasının Baskı Kalitesi ve Dizgisi

Öğrenciyi soru çözmeye teşvik edecek, yaşına uygun grafik, resim ve renklerin kullanıldığı soru bankaları seçilmelidir. Hatta bazı soru bankalarında oyunlar bile olmakta ve öğrenci oyun oynar gibi soru çözerek ders çalışmaktadır. Bir de baskı kalitesi de çok önemlidir. Fotokopi gibi gözüken soru bankaları öğrenciyi ne yazık ki ders çalışmaya teşvik etmez.

Yukarıda soru bankası seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmiş olduk. Şimdi sıra geldi LGS soru bankası tavsiyelerine…

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ LGS MATEMATİK SORU BANKASI ÖNERİLERİMİZ

lgs matematik soru bankası önerisi

Yayınevi:        Nartest Yayınları
Kitabın adı:    Tane Tane Matematik Defter Tadında
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Özellikle zayıf olan öğrencilerde, konuyu anlatırken, basit örnekler çözerken kullanılması tavsiye edilir. Kitapta etkinliklerle konunun öğrenimi sağlanmakta. Hemen ardından gelen test sorularıyla pekiştirilmektedir. Test soruları zayıf öğrencileri geliştirici niteliktedir. Özel ders formatında da kullanılması tavsiye edilir.

lgs soru bankası tavsiyesi

Yayınevi:        Arı Yayınları
Kitabın adı:    Matemito Matematik Atölyem
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Genellikle devlet okullarında öğretmenlerin aldırdığı bir kitaptır. Zayıf öğrencilere konuyu kavratan bol alıştırmalar vardır. Basit düzeyde bol örneklerin olduğu ve bol örneklerle konuyu kavratan bir kitaptır.

lgs soru bankası önerilerimiz

Yayınevi:        HiperZeka Yayınları
Kitabın adı:    Sinerji
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Etkinlik ve alıştırmaların olmadığı sadece test sorularından oluşan bir kitaptır. Konuyu yeni öğrenmiş olan öğrenciler için ilk çözeceği soru bankalarından olabilir. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygundur. Görülen konu, bu soru bankasından sonra orta düzey soru bankasından da çözülerek pekiştirilmelidir.

lgs soru bankası önerilerimiz

Yayınevi:        Çanta Yayınları
Kitabın adı:    Etkinlikli Kazanım
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Etkinliklerle kazanımların öğretildiği ve hemen ardından testlerle pekiştirildiği bir soru bankasıdır. Detaylara hakim olmak isteyen, her konunun ardından orta düzey ve ileri düzey soru bankası da çözecek olan öğrenciler için uygundur.

ORTA SEVİYE LGS MATEMATİK SORU BANKASI ÖNERİLERİMİZ

LGS kaynak önerisi

Yayınevi:        Hız Yayınları
Kitabın adı:    Matematik Soru Bankası
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Çok tercih edilen kitaplardan biridir. Konuyu öğrenmiş, dinlemiş öğrencilerin çözebileceği düzeyde bir soru bankasıdır. Kazanım temelli ve beceri temelli sorularla kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için tavsiye edilir.

lgs soru bankası tavsiyelerimiz

Yayınevi:        Bilfen Yayınları
Kitabın adı:    PRO & TEST
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Kazanım düzeyinde soruların bolca yer aldığı bir soru bankasıdır. Konuyu öğrenmiş öğrencilerin bol bol pratik yapabileceği şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Herhangi bir konuya ait soruları çözen öğrenci artık tamamı beceri temelli testlerin olduğu bir soru bankasından soru çözmeye başlamalıdır.

lgs yeni nesil soru bankası tavsiye

Yayınevi:        Okyanus Yayınları
Kitabın adı:    Classmate
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Yeni nesil sorulara aşina olmak isteyen öğrenciler için master düzeyde soru bankasından önce çözülebilecek orta düzeyde bir soru bankasıdır. İçinde ağırlıklı olarak yeni nesile giriş seviyesinde testler bulunmaktadır. Hedefi yüksek öğrenciler için tavsiye edilir.

LGS nasıl kazanılır?  yeni nesil soruları çözemiyorum

İLERİ SEVİYE LGS MATEMATİK SORU BANKASI ÖNERİLERİMİZ

yeni nesil soru bankası önerisi

Yayınevi:        Hız Yayınları
Kitabın adı:    Matematik Uzmanı
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hız Soru bankasını veya diğer orta düzeyde soru bankalarını bitirmiş olan öğrencilerin çözebileceği bir kitaptır. Bu kitaba geçmeden evvel mutlaka 1 tane basit veya orta düzeyde matematik soru bankası bitirilmiş olmalıdır. Hepsi beceri temelli yeni nesil sorulardan oluşur

zor lgs matematik soru bankası

Yayınevi:        Gama Yayınları
Kitabın adı:    Fenomen
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hedefi yüksek ve matematiği fullemek olan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken soru bankalarından biridir. Kaliteli soruların olduğu ve öğrenciyi geliştiren bir kitaptır. Bu kitaba geçmeden evvel en az 1 adet soru bankası bitirilmiş olmalıdır.

zor lgs soru bankası tavsiyeleri

Yayınevi:        Okyanus Yayınları
Kitabın adı:    Master
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hedefi fen lisesi veya nitelikli bir anadolu lisesine girmek isteyen her öğrencinin mutlaka çözmesi gereken bir soru bankasıdır. Çözerken biraz zaman alır, çok uğraştırır ama ileri düzey öğrencileri daha da ileri seviyeye götüren bir soru bankasıdır. Öncesinde en az 1-2 tane soru bankası bitirdikten sonra bu kitaba geçilmelidir.

lgs yeni nesil soru bankası tavsiye

Yayınevi:        Nartest Yayınları
Kitabın adı:    Power
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Beceri temelli ileri düzey soruların yer aldığı, hedefi matematiği fullemek olan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken soru bankalarından biridir. Adından da anlaşılacağı üzere bu soru bankasını çözen öğrenciler gücüne güç katacaktır.  Bu kitaba geçmeden evvel de en az 1-2 tane soru bankası çözülmüş olmalıdır.

kitap okumanın matematiğe etkisi   deneme sınavını yetiştiremiyorum

LGS MATEMATİK DENEME KİTABI ÖNERİLERİMİZ

lgs matematik denemesi tavsiyelerimiz

Yayınevi:        Ankara Yayınları
Kitabın adı:    Güçlendiren 12 Deneme
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

8 Sarmal ve 4 Genel denemenin olduğu, deneme türünde sorulara aşina olmak için değerlendirebilecek bir kitaptır. Kasım ayından itibaren 2 haftada 1, sırayla denemeleri çözebilirsiniz. Çözemediğiniz ve boş bıraktıklarınızı mutlaka çözdürmelisiniz.

lgs matematik deneme tavsiyelerimiz

Yayınevi:        MUBA Yayınları
Kitabın adı:    10+1 Deneme
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

İçinde 10+1 adet denemenin olduğu orta düzey bir deneme setidir. Deneme heyecanını yaşamak isteyen, evde süre tutarak deneme düzeyinde sorular görmek isteyen öğrenciler için tavsiye edilir. Özellikle Aralık ayından itibaren mutlaka deneme olmalısınız.

lgs deneme seti tavsiye

Yayınevi:        Newton Yayınları
Kitabın adı:    All Star
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

11 sarmal ve 5 genel denemenin bulunduğu bir kitaptır. Artık deneme heyecanını evde de bastırmak isteyen ve yüksekleri hedefleyen öğrencilerin kullanması gereken bir kitaptır. Kasım-Aralık ayından itibaren 1-2 haftada bir, birer deneme çözebilirsiniz.

lgs yeni nesil deneme tavsiyesi

Yayınevi:        Mozik Yayınları
Kitabın adı:    Deneme Sınavı
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

6 sarmal ve 6 genel denemenin bulunduğu bir kitaptır. İçinde kaliteli soruların olduğu bir denemedir. Hedefi fen lisesi ve nitelikli anadolu lisesi olan öğrenciler bu deneme setini çözerek kendilerini geliştirebilirler.

LGS soru bankası tavsiyeleri konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Diğer soru bankaları ve kaynak seçimi ile ilgili kafanızda soru işareti varsa mutlaka bize ulaşınız. LGS’ye hazırlanırken kaynak seçimi ve kaynakların ne zaman kullanılacağı çok önemlidir. Başarı ayrıntıda gizlidir ve yapacağınız yanlış hamleler sizin başarınızı engeller. Mutlaka LGS / YKS hazırlık sürecini tecrübeli bir öğrenci koçuyla yürütmelisiniz. Best Matematik olarak sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurunuz, hemen size ulaşacağız.