Yeni Nesil Soruları Çözemiyorum diyorsanız…

yeni nesil soruları çözemiyorum

Genelde sınavlara hazırlanan öğrencilerin en çok dert yandığı ‘ Yeni nesil soruları çözemiyorum’ problemidir. 2018 yılında hem LGS hem de YKS ‘de kazanım düzeyi türündeki sorulardan beceri temelli yeni nesil sorulara geçiş yapıldı. Yeni nesil soru sistemine geçildikten sonra bu durum öğrenci ve veliler üzerinde ciddi sorunlar oluşturdu.

Önceden okuldaki veya kurstaki öğretmeninden dersi dinleyen öğrenci sınavdaki soruları çözebilirken artık kalem bile oynatamaz hale gelmiştir. Çünkü yeni nesil soruların çözülebilmesi için konunun iyice kavranmış olması ve mutlaka üzerinde kazanım düzeyinde 50 civarı soru çözülmüş olması gerekmektedir. Ancak bu düzeyden sonra yeni nesil sorular üzerinde öğrenci hakimiyet kurmaya başlayabilir.

Peki eğer ‘yeni nesil soruları çözemiyorum’ diyorsanız size öğretmenlerimizden aldığımız bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Sınav başarınızı %100 etkileyecek bu tavsiyelere kulak verin.

Yeni Nesil Soruları Çözemiyorum diyenlere altın tavsiyeler

  1. Öncelikle konu anlatımını öğretmeninizden veya Youtube’dan dinleyin.
  2. Ardından kolay kazanım düzeyinde olan soru bankanızdan en az 50 soru çözmeniz gerekmektedir. (Soru bankası önerileri için makalemizi okuyabilirsiniz)
  3. Seviyenize uygun kolay-orta-zor seviyede yeni nesil soru bankalarını sırasıyla çözmelisiniz. Sizin seviyenize uygun soru bankaları tavsiyemizi Best Matematikten isteyebilirsiniz. ( Ya da LGS soru bankası tavsiye kitapları yazımıza göz atabilirsiniz.)
  4. Çözemediğiniz soruları mutlaka arkadaşınızdan veya öğretmeninizden öğrenmelisiniz. www.bestmatematik.com
  5. Unutmayın ki, sizin çözemediğiniz sorular eksik yanlarınızdır. Eğer eksik yanlarınızı kapatmazsanız o konuda ilerlemeniz mümkün değildir.
  6. Bu tavsiyelerimizi uyguladığınız halde halen netlerinizde artış yoksa mutlaka uzman bir öğrenci koçundan veya öğretmenden destek almalısınız. Best Matematik olarak size destek vermeye hazırız.

Yeni Nesil Soru Çözümünde Kitap Okumanın Etkisi

Ayrıca yeni nesil soruları çözmenin anahtarlarından biri de okuduğunu anlama ve muhakeme gücüdür. Bunun için de kitap okuma alışkanlığınızın olması gerekmektedir. Eğer her gün 45-50 dakika kitap okuyorsanız, kendinizi geliştirebilirsiniz. Günlük olarak da kitap okuyorsanız artık soruların uzun olması veya karışık olması sizin için bir anlam ifade etmeyecektir. Çünkü siz, soruyu bir okuyuşta sizden isteneni anlayacaksınız.

Best Matematik olarak sizlere başarılar dileriz.

BEST MATEMATİK YENİ NESİL SORU ÇÖZÜM DERSLERİMİZE KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN.
SİZİ ARAYALIM