BAŞARILARIMIZ

MUSAB ADİL KARAMAN

Musab Adil Karaman, LGS 2022’de 485 puan alarak Diyarbakır Cumhuriyet Fen Lisesini kazandı.

Musab Adil Karaman LGS sürecini anlatıyor:
Merhaba ben Musab Adil Karaman. LGS 2022 sınavından 485 puan aldım. 87 doğru, 3 yanlış. 1 Türkçe, 1 matematik, 1 inkılap yanlışım vardı. Sınava hazırlanırken bana Best Matematiğin şöyle bir katkısı oldu Benim dershane benim evden çok uzaktı. Ondan dolayı yürüyüp gidip gelmek çok zordu. Hafta sonları da da babam bırakıyordu zaten. Ama Best Matematikle evde gayet rahat bir şekilde canlı derslerden yararlanabiliyordum. Bunun bana çok büyük katkısı oldu.

Best Matematikle şans eseri instagram’da gezinirken tanıştım. Çünkü en temel seviyeden başlayıp en zor sorulara LGS’deki çıkmış ve örnek sorulara kadar anlattıkları için bana çok büyük katkısı oldu. Derslerden ise çok memnun kaldım.

Çünkü temel seviyeden alınan bir öğrenciye üst seviyeye çıkarmak çok zor bir şey ki ben senenin ortalarında 9 nete kadar düştüğümü bile hatırlıyorum. Ama bunu ben Best Matematik sayesinde LGS ‘de 19 doğruya kadar da çıkardım. Best matematiğim bana en yararlı yönü evde otururken basit bir şekilde ders alabilmem oldu.

Önümüzdeki yıl hazırlanacak arkadaşlara tavsiyem ise direk zor seviyeye başlamak yerine temel seviyelerden başlayıp daha üst seviyelere adım adım çıkmasını tavsiye ederim. Ki zaten öğrenci bir anda zor seviyeye çıkarsa bir insanın morali çok çabuk bozulur. Sonuçta direk çıkmış soruları çözebilen kişi sayısı çok az ki bu da büyük bir yetenek.

Ben de ilk başta çıkmış soruları çözemiyordum. Zaman zaman giderek kendi üstüne koyarak artırmalarını tavsiye ederim ki bu onlar için çok daha faydalı olacaktır.

ATAKAN IŞIL

Atakan Işıl, LGS 2022’de 475 puan alarak İzmir Konak Atatürk Lisesini kazandı.

Atakan Işıl LGS sürecini anlatıyor:

Merhaba ben Atakan Işıl. LGS 2022 öğrencisiyim. LGS 2022’den 475 puan aldım ve 0.7’lik dilime girdim. Matematikten 3, Türkçeden 1 yanlışım var. Best Matematik hariç hiçbir kursa gitmedim. Best Matematikle 2021 Haziranda tanıştım ve 2022 Hazirana kadar devam ettim. Derslerimden ve öğretmenlerinden çok memnun kaldım. Lise sürecinde de Best Matematiğe devam etmeyi düşünüyorum. Best Matematiğin benim için en büyük faydası konuları önceden işlediğimiz için okulda istiyorken kavramamda daha yardımcı oldu. Seneye LGS’ye girecek arkadaşlara tavsiyem planlı ve programlı bir şekilde soru çözmeleri.

NİHAN

Nihan, LGS 2022’de 476 puan alarak Antalya Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesini kazandı.

Nihan LGS sürecini anlatıyor:

Merhaba ben Nihan. LGS 2022’den 476 puan aldım.2 Matematik ve 2 Türkçe yanlışım vardı. Ben dershaneye gitmediğim için sınava evde çalışarak ve Best Matematiğin canlı dersleriyle hazırlandım. Best Matematikle Eylül ayında tanıştım ve dersleri benim için her anlamda faydalı oldu. Çünkü kolaydan zora doğru soru çözümü yaptığım için soruları daha kolay bir şekilde kavrayabiliyordum. Ayrıca konuları öğrenmek için bir yerden bir yere gitme telaşım olmuyordu. Bu konuda da çok rahattım ve kendime vakit ayırarak konuları öğreniyordum. Öğretmenleri çok seviyordum. Çünkü öğretmenlerimizden sadece matematik, fen ile alakalı değil bütün derslerle alakalı sınav kaygılarımızla alakalı denemelerimizle alakalı çok rahatlatıcı, güzel tavsiyeler alıyordum ve bu konuda çok mutluydum.

Best Matematiğim en faydalı yanı dediğim gibi hem koşturmaca yoktu hem de benim sınıfımda arkadaşlarımın çoğu dershane gidiyorlardı ve akşam saat dokuz onlara kadar dershanede çok yoruluyorlardı. Ama ben onların dershanede yaptıklarını Best Matematik dersleri sayesinde çok kolay şekilde ev ortamımda yapabiliyordum ve bu benim için gerçekten çok büyük bir avantajdı.

2023 LGS’ye girecek olanlara tavsiyem şudur: Önemli olan çok çalışmak değil, önemli olan düzenli ve prensipli bir şekilde çalışmak. Eğer bu şekilde bir tempoda çalışabilirseniz eminim sınavda çok başarılı olacaksınız. Şimdiden iyi çalışmalar.

ARDA

Arda, LGS 2022’de 471 puan alarak İstanbul Haydarpaşa Lisesini kazandı.

Arda LGS sürecini anlatıyor:

Merhaba, ben Arda. Bu sene 8.sınıfı bitidim. LGS’den 471 puan aldım ve %1’lik dilimin içine girdim. Netlerim ise  matematik ve Türkçe den 2 yanlış, Din ve inkılap tan 1 yanlış. Ben LGS sürecine 100 soru çözerek başladım. Sonra ilk dönemin sonuna 150 soruya çıktım. İkinci döneme 150 soruyla başladım. Sonra 200 ve 250’ye kadar çıktım.

Son 2 ayın, ilk ayında genel denemelerde yaptığım yanlışların üzerine branş denemeleriyle gittim. 2.ayında ise evde branş denemeleri çözdüm. Ben Best Matematikle 7.sınıfın sonuna doğru tanıştım. Biz daha okullar açılmadan ilk dönem konularında bayağı bi ilerledik. Ömer Hocamla derslerde bayağı bir aktif olduğum için sıkılmadım. Yorgun olduğum zamanlarda bile girmediğim ders olmadı. Dersler eğlenceliydi. Ben matematik çözmeyi diğer derslere göre daha az severken, matematik bi yerden sonra eğlenceli gelmeye başlamıştı. Best Matematiğin benim için en faydalı yönü de matematiğe olan ilgimi arttırmasıydı. Seneye girecek arkadaşlar için tavsiyem çalışmalara erken başlayın, çok soru çözün ve matematiğe de Best Matematikle hazırlanın.

lgs 2022 başarı tablomuz

TANIŞMA DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ

Best Matematik ÜCRETSİZ deneme derslerine katılıp bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurup BİZE ULAŞINIZ.
Genel Koordinatörümüz en geç 24 saat içerisinde size ulaşacaktır.