tyt matematik özel ders

TYT Matematik Özel Ders

TYT puanının YKS yerleştirme puanının %40ını etkilediği unutulmamalıdır. TYT Matematik puanı ise YKS yerleştirme puanının %13ünü etkilemektedir. Hal böyle iken hem sözel hem sayısal hem eşit ağırlık hem de dil alanında TYT Matematiğin %13lük etkisi sınav başarısında çok önemli yer tutar.  Bu da göstermektedir ki, TYT Matematik mutlaka profesyonel destekle özel ders veya eğitim koçluğu hizmeti alınarak hazırlanılması gereken bir derstir.

Hedefi yüksek olanlar, iyi bir üniversite ve bölüm isteyenler TYT Matematikten en az 20-25 net yapmalılar.

2021 TYT Matematik Analizi

Öncelikle geçen yılın sınav sorularının analizini yapalım.

TYT 2021 Matematik sınavının muhakeme gücü ve yorum kabiliyeti ölçen zor sorulardan oluştuğu ortadadır. Ayrıca zor soruların geçen yıllara oranla daha çok olduğu ve öğrencilerin süre problemi yaşadıkları bir sınav olmuştur. Ama unutulmamalıdır ki, YKS sınavı bir sıralama sınavıdır.

TYT Matematik, konuları derinlemesine iyi bilmeyi gerektiren, üzerinde kolaydan zora bol soru bankası bitirilmesi gereken bir derstir. Özellikle de sınava 1-2 ay kala konuların bitirilmesi şarttır. Ardından deneme zorluğunda farklı yayınların denemelerinin çözülerek sınava hazırlık gerektiren bir derstir.

TYT Matematikte öncelikle Temel Kavramlar, Rasyonel Sayılar, Ondalıklı Sayılar, Üslü Sayılar ve Köklü Sayılar gibi konuların çok iyi kavranması gerekmektedir. Yine hemen hemen her yıl 11-13 soru çıkan problemlerin birkaç kaynaktan çözülerek geliştirilmesi gerekmektedir.  Ayrıca Mantık, Kümeler, Polinomlar ve Olasılık da her yıl mutlaka soru gelen konulardandır.  TYT Matematik disiplinle, kontrollü olarak çalışılması gereken  bir sınavdır. Mutlaka birkaç kaynaktan soru bankası ve deneme çözülerek sınava girilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Best Matematik Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

Best Matematik, önce seviye belirleme sınavıyla öğrencimizin seviyesini belirler. Sonra tercihe göre gerek birebir gerekse de öğrencimizin seviyesine uygun en fazla 7 kişiden oluşacak şekilde gruplar. TYT Matematik özel ders ve eğitim koçluğu hizmetimiz şu şekilde yapılmaktadır: Önce bol örneklerle konu anlatımı yapılır. Hemen ardından kolaydan zora olacak şekilde kazanım testleri ve beceri temelli testler çözülmektedir. Kazanımlar oturduktan sonra da diğer konuya geçmeden evvel çıkmış TYT matematik soruları çözülmektedir.

İLK DERS TANIŞMA AMAÇLI ÜCRETSİZ

Siz de bizimle tanışıp başarı yolculuğuna başlamak ister misiniz? Özel ders randevusu alın. Hemen sizi arayalım.

TYT 2023 Matematik Yaz Kampı

TYT 2023 Yaz Kampımız başlıyor. Sen de yazın erken başlayıp, sene içinde daha çok soru çözümüne zaman ayırmayı ve hayalindeki üniversiteyi garanti altına almayı ister misin? TYT Yaz Kampı sayfamızdan detayları öğrenebilirsiniz.

%10 İNDİRİMLİ TYT Matematik
Özel Ders Randevusu Al