AYT Matematik Özel Ders

AYT puanının YKS yerleştirme puanının %60ını etkilediği unutulmamalıdır. AYT Matematik puanı ise YKS yerleştirme puanının %30unu etkilemektedir. Hal böyle iken sayısal-eşit ağırlık alanında AYT Matematiğin %30luk etkisi sınav başarısında çok önemlidir. Bu da göstermektedir ki, AYT Matematik mutlaka profesyonel destekle özel ders veya eğitim koçluğu hizmeti alınarak hazırlanılması gereken bir derstir.

Bunun için sayısal-eşit ağırlık alanında tercih yapacak adaylar için AYT Matematik dönüm noktasıdır. Hedefi yüksek olanlar, iyi bir üniversite ve bölüm isteyenler AYT Matematikten en az 20-25 net yapmalılar.

2021 AYT MATEMATİK ANALİZİ

Öncelikle geçen yılın sınav sorularının analizini yapalım.

AYT Matematik sınavının, birden fazla kazanım ölçen orta ve zor düzeyde olan sorulardan oluştuğu görülmektedir. Ayrıca soruların çok işlem adımı gerektiren çözümlerinin olduğu ortadadır. Özellikle polinom parabol max-min problemleri ile problem sorularının sınavın sonucunu etkileyecek düzeyde olduğu analiz edilmiştir.

Ayrıca geometri sorularının daha çok 11.sınıf çember ve analitik konularından oluştuğu da ortadadır.

AYT MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR?

AYT Matematik çalışmanın yolu öncelikle TYT Matematiğin temel konularının çok iyi kavranmasından geçmektedir. Temel Kavramlar, Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Denklemler, Oran-Orantı konularının çok iyi bir şekilde kavrandıktan sonra AYT konularına başlanması gerekmektedir. Aksi halde havanda su dövmeye benzer.  Çünkü TYT, AYT Matematiğin temelidir.

AYT Matematiğin en önemli konularını inceleyelim: 11.sınıf konularından Trigonometriden hemen hemen her yıl 2-4 soru çıkmaktadır. Ayrıca Trigonometri diğer konulara da temel teşkil etmektedir. 12.sınıf konularından ise Logaritma, Türev ve İntegral konularından da her yıl 2-3 soru gelmektedir. Ayrıca TYT konularından yaklaşık 13-15 tane soru da yine AYT Matematikte karşınıza çıkmaktadır.

Best Matematik olarak bizler ilk 3 ay TYT Matematik derslerinde yol alıyor ardından AYT derslerine başlıyoruz . 3 ay sonrasında TYT-AYT paralel şekilde devam etmektedir. Konuları sınava 1 ay kala bitiriyoruz. Özellikle son 1 ay ,son yıllara ait çıkmış soruları tekrar çözüyoruz . Ardından öğrencilere farklı yayınlara ait zor düzeyde deneme çözdürerek sınav başarısını garanti altına alıyoruz.

Best Matematik Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

Best Matematik, önce seviye belirleme sınavıyla öğrencimizin seviyesini belirler. Sonra tercihe göre gerek birebir gerekse de öğrencimizin seviyesine uygun en fazla 7 kişiden oluşacak şekilde gruplar. AYT Matematik özel ders ve eğitim koçluğu hizmetimiz şu şekilde yapılmaktadır: Önce bol örneklerle konu anlatımı yapılır. Hemen ardından kolaydan zora olacak şekilde kazanım testleri ve beceri temelli testler çözülmektedir. Kazanımlar oturduktan sonra da diğer konuya geçmeden evvel çıkmış AYT matematik soruları çözülmektedir.

İLK DERS TANIŞMA AMAÇLI ÜCRETSİZ

Siz de bizimle tanışıp başarı yolculuğuna başlamak ister misiniz? Özel ders randevusu alın. Hemen sizi arayalım.

AYT 2023 Matematik Yaz Kampı

AYT 2023 Yaz Kampımız başlıyor. Sen de yazın erken başlayıp, sene içinde daha çok soru çözümüne zaman ayırmayı ve hayalindeki üniversiteyi garanti altına almayı ister misin? AYT Yaz Kampı sayfamızdan detayları öğrenebilirsiniz.