LGS Matematik

LGS Matematik , 2020 ve 2021 yıllarında sınavın en belirleyici testi olmuştur. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan 2022 sınavı da yine Matematik açısından oldukça dikkat çekicidir. 1 Matematik sorusunun 5.76 puan olduğu ve matematik testinin LGS puanının %35’den fazlasını etkilediği ortadadır. Bu da göstermektedir ki, LGS Matematik ciddiyetle  ve mutlaka profesyonel destekle özel ders veya eğitim koçluğu hizmeti alınarak hazırlanılması gereken bir derstir.

Öğrencinin öncelikle LGS Matematik konularını çok iyi bilmesi gerekir. Hemen ardından da kazanım testleri ve yeni nesil soru ve denemelerle bol bol pratik yapması gerekmektedir.

LGS Matematik Özel Ders

LGS Matematik, özel ve disiplinli bir çalışma gerektirir. Hedefiniz yüksekse mutlaka iyi bir matematik öğretmeni veya eğitim koçundan hizmet almalısınız.

2021 LGS Matematik sorularını incelediğimizde; soruların MEB müfredatına uygun kazanımlardan oluştuğu, MEB tarafından tüm müfredat konularının dahil olduğu belirtilmesine rağmen son üniteden soru sorulmadığı, soruların büyük çoğunluğunun analitik düşünmeye dayalı yeni nesil beceri temelli testlerden oluştuğu ve geometrik şekilli soruların ağırlıkta olduğu, sınavın zorluk seviyesinin de geçen yıllara göre daha zor olduğu görülmektedir. Konuya hakim olan ve beceri temelli soru bankalarından sınava hazırlanan öğrencilerin daha başarılı oldukları gözlemlenmiştir.

LGS 2021 Matematik testi ortalaması 20 soruda 4,20 ile sınavın en düşük ortalaması olmuştur.

LGS 2022 Matematik Uzman Analizi

LGS 2022 sorularını uzmanlarımız sizin için analiz etti. LGS 2023 hazırlanacak olan öğrenci ve velilerimiz için çok değerli bilgiler içermektedir. LGS 2022 Yorumları için tıklayın

LGS 2021’De 1 Net Kaç Puan?

1 Matematik neti 5,78 puan
1 Fen neti 3,56 puan
1 Türkçe neti 3,44 puan
1 Din neti 1,59 puan
1 İnkılap neti 1,47 puan
1 İngilizce neti 1,34 puan olmuştur.

LGS Matematikle Hedefinizi Gerçekleştirin

LGS’ye çalışırken hedef sizin için çok önemlidir. Hedefi olmayan gemiye rüzgar yardım etmez. Hedef sizi çalışırken zinde tutar ve rehaveti önler. Türkiye’nin en seçkin ve en yüksek puana sahip liselerinden olan Galatasaray Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Lisesi ve Çapa Fen Lisesi sizin hedeflerinizden biri olabilir. Bu okullar maximum %1lik sıralamada olan ve 460 puanın üstündeki okullardır. 

lgs matematik hedefi kabataş galatasaray

LGS Matematik Testinin Önemi

LGS sınavının yaklaşık %35ine karşılık gelen Matematik testinin önemi açık bir şekilde ortadadır. Eğer hedefiniz nitelikli bir lise ise profesyonel bir destekle Matematik özel dersi almanız gerekmektedir.

Best Matematik özel ders ve eğitim koçluğu ile LGS 2022 Matematik testini bizimle kolaylaştırmaya ne dersiniz?

LGS MATEMATİK 2022 1.DÖNEM KONULARI

 • Çarpanlar ve Katlar
 • Üslü İfadeler
 • Kareköklü İfadeler
 • Veri Analizi
 • Basit Olayların Olma Olasılığı
 • Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

LGS MATEMATİK 2022 2.DÖNEM KONULARI

 • Doğrusal Denklemler
 • Eşitsizlikler
 • Üçgenler
 • Eşlik ve Benzerlik
 • Dönüşüm Geometrisi
 • Geometrik Cisimler

LGS Matematik Soru Dağılımı

LGS Matematik soru dağılımı çok önemlidir. Yıllara göre hangi konudan kaç soru geldiği, hangi konulardan soru çıkıp çıkmadığı çok merak edilmektedir. Biz de sizler için konu konu ünite ünite LGS Matematik 2021 2022 2023 soru dağılımını hazırladık. Ayrıca güncel 2022 LGS sınavı soru dağılımı sizler için hazırladık.

LGS 2022 konu dağılımı

LGS Matematikte Başarılı Olmanın Yolları

-Önce Kazanım Düzeyinde Kaynaklardan Başlamalısın
-Kazanımları Öğrenmeden Yeni Nesil Sorulara Geçiş Yapma
-Çözemediğin Sorular Çok Önemli
-Planlı Ve Düzenli Çalış
-Denemeleri Süreli Çöz
-Geometrik Sorular Çöz
-Zaman Yönetimi
-Mutlaka Kitap Okuyun
-Farklı Yayınları Çöz
-Rahat Olun, Çünkü Çalıştınız
-LGS Matematikte başarılı olmanın yolları ve LGS taktikleri için Matematikte başarılı olmanın yolları nelerdir? sayfamızı ziyaret ediniz.

LGS Rehberlik

LGS süreci LGS rehberliğiyle birlikte profesyonel olarak yürütülmesi gerekir. Bu süreçte öğrenci ve velilerin farklı sorunları olmakta ve bu sorunların çok hızlı yürütülmesi gerekmektedir. Best Matematik olarak uzman matematik öğretmenlerimizle birlikte aynı zamanda psikolog ve psikolojik danışmanlarımızla birlikte bu süreci profesyonel olarak yürütüyoruz. 

best matematik öğretmen

LGS Matematik Hızlı Son Tekrar

Lgs sınavından 1 ay önce yapılan yoğunlaştırılmış ders tekrarına lgs matematik hızlı son tekrar denir. Daha çok yeni nesil sorular çözerek hızlı bir şekilde 1 yılı tekrar ediyoruz. Konu anlatımı yapılmaz. Soru çözerken konuların önemli noktaları vurgulanarak, pekişmesi sağlanır. Her hafta 4-6 ders yapılarak toplam 24 saatlik paket programdır. Detayları sitemizde ve instagram adresimizde belirlenmektedir.

LGS Matematik Özel Ders Fiyatları

LGS Matematik testlerinin son yıllarda çok zor olmasından dolayı aileler haklı olarak matematik özel ders aldırmaktadır. Öyle olunca matematik özel ders fiyatları en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. Best Matematik olarak özel ders fiyatlarımız 120 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Haftada 2 dersten fazla olması durumunda fiyatlar indirimli olmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için bize aşağıdaki form veya Instagram üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Genel koordinatörümüz 24 saat içerisinde size ulaşacaktır.

LGS Matematik Özel Ders İstanbul

LGS Matematik özel ders öğretmeni İstanbul ‘da çokça aranmaktadır. LGS Matematik uzmanlık ister ve yeni nesil soru çözümlerinde deneyimli öğretmenler ister. Hal böyle olunca da veliler bu konuda ince eleyip sık dokumaktadırlar. Biz de Best Matematik olarak İstanbul’da LGS Matematik yeni nesil sorularda deneyimli öğretmenler ve öğrenci koçları ile iş birliği halindeyiz. Bize ulaşmanız durumunda size en yakın öğretmenimizle sizi hemen tanıştırmaktayız. 

Best Matematik Özel Ders ve Eğitim Koçluğu

Best Matematik, önce seviye belirleme sınavıyla öğrencimizin seviyesini belirler. Sonra tercihe göre gerek birebir gerekse de öğrencimizin seviyesine uygun en fazla 7 kişiden oluşacak şekilde gruplar. LGS Matematik özel ders ve eğitim koçluğu hizmetimiz şu şekilde yapılmaktadır: Önce bol örneklerle konu anlatımı yapılır. Hemen ardından kolaydan zora olacak şekilde kazanım testleri ve beceri temelli testler çözülmektedir. Kazanımlar oturduktan sonra da diğer konuya geçmeden evvel çıkmış LGS matematik soruları çözülmektedir. Her konunun sonunda MEB Örnek soruları da mutlaka çözülerek, konu pekiştirilmiş olur.

Best Matematik Özel Ders Türleri

LGS Online Kurs Ücretsiz

Siz de bizimle tanışıp online kurs alabilirsiniz. İlk (tanışma) dersimiz ücretsizdir. Öğretmenlerimizle tanışmak, sistemimizi tanımak ve Best Matematiğin başarı halkasına dahil olmak ister misiniz? Özel ders randevusu alın. Hemen sizi arayalım.

BEST MATEMATİĞİ TANIYINLGS 2023 Matematik Yeni Nesil Soru Çözme Derslerimiz

LGS 2023 yeni nesil soru çözüm derslerimiz başladı. Sen de yeni nesil soruları çözmek hatta hızlı bir şekilde çözerek zamanını yetiştirmek ister misin?  LGS Yeni Nesil Soru Çözme Dersleri sayfamızdan detayları öğrenebilirsiniz.

LGS MATEMATİK DERSLERİMİZDEN ÖRNEKLERSONBAHARA ÖZEL %25 İNDİRİMLİ
LGS Özel Ders Randevusu Al