YKS Türkiye 1.lerinden tavsiyeler

yks türkiye birincilerinden tavsiyeler

YKS 1.lerinden Tavsiyeler

TYT ve AYT Sayısal Türkiye 1.si Ali Eren Çakıcılı: Sınavlara 7/24 ders çalışarak hazırlandığını belirten Çakıcılı, “Çalışmamın haddi hesabı yok” dedi. “Sınav istediğim düzeyde zordu” diyen Ali Eren Çakıcı, şunları söyledi: “Özellikle matematik zordu, tam istediğim gibiydi. Hakkımızı aldık. Zor, saçma sınav diyorlar ama zor sınav için çalışıyorum, şimdi baktığımda uzun bir zaman.  Sınavdan heyecandan ellerinin titrediğini söyleyen Çakıcı, “Matematiği doğru düzgün kodlayamadım bile, sonradan tekrar kodlamaya çalıştım. Hızlı yollar bulmak gerekiyor, 1 soruda 1 dakikalık bir işi 10 saniyeye düşürmek gerekiyor. O yüzden formüllere takılı kalmamak gerek” tavsiyesinde bulundu. Diğer YKS 1.lerinden tavsiyeler de önemli. Şimdi onlara bakalım.

AYT EA Türkiye 1.si olan Melike Demirbağ:  ‘Salgınla mücadele sürecinde canlı derslerin ve öğretmenleriyle iletişiminin kendisi için çok faydalı olduğunu söyledi. Sıkı bir çalışma süreciyle başarıya ulaştığını anlatarak, Ailem ve okulum beni her zaman olumlu yönde etkiledi. Pandemi sürecinde canlı dersler ve öğretmenlerimle kurduğumuz iletişim benim için çok faydalı oldu. Ailem özgür alanıma saygı duyarak, destek olmayı tercih etti. Sınava hazırlık sürecinde sürekli yürüyüş yaptığını, deneme ve şiir türünde yazılar kaleme aldığını aktaran Demirbağ, basılmayı bekleyen bir kitabın da hazırlığını tamamladığını dile getirdi.

YKS 1.lerinden Tavsiyeler

AYT Sözel Türkiye 1.si Hasan Mert: Emeğinin karşılığını almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. “Sınava girecek arkadaşlarımın, çıkmış soruları ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu kitapları çok iyi takip etmeleri gerekiyor. Üniversite tercihi konusunda tam karar veremedim. Hayalim CEO olmak. Bunun için hangi bölümü okumalıyım bilmiyorum ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum” dedi.

 

YKS 1.lerinin tavsiyelere göz attığımızda genelde çok çalışmak vurgusu yaptıkları ortadadır. Öncelikle çok çalışmak gerektiğini unutmayalım. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Whatsapp