Kolay Orta Zor Yayınlar – LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

kolay orta zor lgs soru bankası

Şuan piyasada onlarca LGS hazırlık kaynağı vardır. Sizler için LGS kitap tavsiyeleri yapıyoruz. Nasıl eczanedeki ilaçların her biri farklı tedaviler için uygunsa, piyasadaki kaynaklarda o şekildedir. Nasıl ilacı size doktor yazıyorsa, alacağınız kaynağı da sizin seviyenizi bilen öğretmeniniz tavsiye etmelidir. Biz de bu hususa dikkat ederek farklı seviyelere uygun olacak şekilde size LGS Matematik kitap tavsiyesinde bulunacağız. LGS ‘ye hazırlanırken seçeceğiniz kaynaklar başarınızı etkileyen faktörlerden biridir.

LGS Matematik Soru Bankalarını sizin için 3 seviyede değerlendireceğiz. Başlangıç/ Orta / İleri seviye olarak 3’e ayırıyoruz.

LGS MATEMATİK SORU BANKASI TAVSİYELERİ

-Seviye Seviye LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

BAŞLANGIÇ SEVİYE: Eğer öğrenci 6.ve 7.sınıfta beceri temelli yeni nesil soru bankaları çözmediyse başlangıç seviyesinden başlamalıdır. Bu seviyedeki öğrencilerimiz LGS Matematik için kolaydan zora olacak şekilde kaynakları çözmelidir. Kazanımları elde ettikten sonra en son beceri temelli yeni nesil sorulara geçiş yapmalılar. En çok yapılan hata, nasıl olsa sınavda yeni nesil soru çıkacak deyip, öğrencileri direk yeni nesil sorularla karşı karşıya bırakmaktır. Bu LGS’ye hazırlanan öğrencileri adeta intihara sürükleyecek derecede bir harekettir ve öğrencilerde ‘Ben matematik yapamıyorum çünkü çok zor’ algısını kalıcı hale getirir.

Başlangıç Seviye Konu Anlatımlı-Özetli Tavsiye Soru Bankaları

 1. Nartest -Tane Tane Matematik
 2. HiperZeka- Hiper Matematik
 3. Arı – Atölyem
 4. Çanta- Etkinlikli Kazanım
 5. Newton- Adım Adım Zirveye

ORTA SEVİYE: Eğer öğrencimiz 6. ve 7. sınıfta en az 1 tane yeni nesil soru bankası çözdüyse, deneme sınavlarında 10-15 net civarında yapıyorsa orta seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

Orta Seviye Yeni Nesile Geçiş Tavsiye Soru Bankaları

 1. Koray Varol Soru Bankası
 2. Hız Soru Bankası
 3. Bons-Gümüş Soru Bankası
 4. Bilfen Protest Soru Bankası
 5. Okyanus Classmate Soru Bankası

İLERİ SEVİYE: Eğer öğrencimiz 6.ve 7.sınıfta birkaç tane yeni nesil soru bankası çözmüş ve deneme sınavlarında 15-20 net civarında yapıyorsa ileri seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

İleri Seviye Yeni Nesil Soru Bankası Tavsiye Soru Bankaları

 1. İsem Soru Bankası
 2. Hız Matematik Uzmanı
 3. Gama Fenomen
 4. Okyanus Master
 5. Newton All Star
 6. Nartest Power

LGS MATEMATİK DENEMELERİ TAVSİYELERİ

 1. Ankara-Güçlendiren 12 Deneme
 2. Nartest-14 Deneme
 3. Hız Yayınları-10 Deneme
 4. Gama Fenomen-12 Deneme
 5. Okyanus Master- 20 Deneme

Yukarıda açıkladığımız gibi size kitap tavsiyelerinde bulunduk. Ancak öğrencinin seviyesinin iyi tespit edilmesi ve mutlaka ona uygun kitaptan ders çalışmaya başlaması gereklidir. Bu konuda Best Matematik olarak ön görüşme yaparak öğrencilerimizin seviyesini belirliyoruz ve ona göre size bir yol haritası çiziyoruz. Ön görüşme için bizimle iletişime geçiniz.

Whatsapp