Kolay Orta Zor Yayınlar – LGS Soru Bankası Tavsiyeleri

seviye seviye lgs soru bankası tavsiyerimiz

LGS soru bankası alırken mutlaka öğrencinin seviyesine uygun olanı seçmelisiniz. Bu yazımızda size 8.sınıf  kolay orta zor yayınlar LGS soru bankası tavsiyeleri yaptık. Uzman öğretmen arkadaşlardan aldığımız LGS soru bankası tavsiyelerine siz de gönül rahatlığıyla uyabilirsiniz. Size bu yazımızda en iyi LGS Matematik kaynaklarını , soru bankalarını ve denemelerini açıkladık. En iyi matematik soru bankası tavsiyelerini yaparken kolay, orta ve zor olacak şekilde seviye seviye ayırdık.

Kolay (başlangıç) matematik soru bankası önerilerimiz, seviyesi sıfır düzeyde olan ve konuyu öğrenmek isteyen öğrencilerimiz içindir. Orta matematik soru bankası önerilerimiz, konuyu bilen kazanımları derinlemesine öğrenerek kendini geliştirmek isteyen öğrenciler içindir. Zor matematik soru bankası önerilerimiz ise kazanımları kavramış ancak yeni nesil sorularda uzmanlaşmak isteyen ve soru kaçırmadan matematiği fullemek isteyen öğrenciler içindir.

Şimdi gelelim kolay, orta ve zor seviyede matematik soru bankası tavsiyelerimize…

Eğer öğrencimiz 6.ve 7.sınıfta beceri temelli yeni nesil soru bankası çözmediyse başlangıç seviyesinden başlamalıdır. Bu seviyedeki öğrencilerimiz LGS Matematik için kolaydan zora olacak şekilde kaynakları çözmelidir. Kazanımları elde ettikten sonra en son beceri temelli yeni nesil sorulara geçiş yapmalılar. En çok yapılan hata, nasıl olsa sınavda yeni nesil soru çıkacak deyip, öğrencileri direk yeni nesil sorularla karşı karşıya bırakmaktır. Bu LGS’ye hazırlanan öğrencileri adeta intihara sürükleyecek derecede bir harekettir ve öğrencilerde ‘Ben matematik yapamıyorum çünkü çok zor’ algısını kalıcı hale getirir.

 1. Nartest -Tane Tane Matematik
 2. Arı – Matematik Atölyem
 3. HiperZeka- Hiper Matematik
 4. Çanta- Etkinlikli Kazanım
 5. Newton- Adım Adım Zirveye


lgs matematik soru bankası önerisi

Yayınevi:        Nartest Yayınları
Kitabın adı:    Tane Tane Matematik Defter Tadında
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Özellikle zayıf olan öğrencilerde, konuyu anlatırken, basit örnekler çözerken kullanılması tavsiye edilir. Kitapta etkinliklerle kazanımlar öğretilmekte. Hemen ardından gelen test sorularıyla pekiştirilmektedir. Test soruları zayıf öğrencileri geliştirici niteliktedir. Ayrıca yeni nesil sorularda başlangıç düzeyinde çözmek için gayet uygundur. Özel ders formatında da kullanılması tavsiye edilir.

lgs soru bankası tavsiyesi

Yayınevi:        Arı Yayınları
Kitabın adı:    Matemito Matematik Atölyem
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Genellikle devlet okullarında öğretmenlerin aldırdığı bir kitaptır. Zayıf öğrencilere konuyu kavratan bol alıştırmalar vardır. Basit düzeyde bol örneklerin olduğu ve bol örneklerle konuyu kavratan bir kitaptır.

lgs soru bankası önerilerimiz

Yayınevi:        HiperZeka Yayınları
Kitabın adı:    Sinerji
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Etkinlik ve alıştırmaların olmadığı sadece test sorularından oluşan bir kitaptır. Konuyu yeni öğrenmiş olan öğrenciler için ilk çözeceği soru bankalarından olabilir. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygundur. Görülen konu, bu soru bankasından sonra orta düzey soru bankasından da çözülerek pekiştirilmelidir.

lgs soru bankası önerilerimiz

Yayınevi:        Çanta Yayınları
Kitabın adı:    Etkinlikli Kazanım
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Etkinliklerle kazanımların öğretildiği ve hemen ardından testlerle pekiştirildiği bir soru bankasıdır. Detaylara hakim olmak isteyen, her konunun ardından orta düzey ve ileri düzey soru bankası da çözecek olan öğrenciler için uygundur.

[/satır]
LGS nasıl kazanılır?


2. Orta Seviye LGS Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz

Eğer öğrencimiz 6. ve 7. sınıfta en az 1 tane yeni nesil soru bankası çözdüyse, deneme sınavlarında 10-15 net civarında yapıyorsa orta seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

 1. Hız Soru Bankası
 2. Bilfen Protest Soru Bankası
 3. Koray Varol Soru Bankası
 4. Bons-Gümüş Soru Bankası
 5. Okyanus Classmate Soru Bankası

LGS kaynak önerisi

Yayınevi:        Hız Yayınları
Kitabın adı:    Matematik Soru Bankası
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Piyasada LGS matematik soru bankası tavsiyesi yapılan ve çok tercih edilen kitaplardan biridir. Konuyu öğrenmiş, dinlemiş öğrencilerin çözebileceği düzeyde bir soru bankasıdır. Kazanım temelli ve beceri temelli sorularla kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için tavsiye edilir.

lgs soru bankası tavsiyelerimiz

Yayınevi:        Bilfen Yayınları
Kitabın adı:    PRO & TEST
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Kazanım düzeyinde soruların bolca yer aldığı bir soru bankasıdır. Konuyu öğrenmiş öğrencilerin bol bol pratik yapabileceği şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Konuyu bitiren öğrenci artık beceri temelli testlerin olduğu bir yeni nesil soru bankasından soru çözmeye başlamalıdır.

lgs yeni nesil soru bankası tavsiye

Yayınevi:        Okyanus Yayınları
Kitabın adı:    Classmate
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Yeni nesil sorulara öğrencileri alıştırmak için profesyonel olarak hazırlanmış, master düzeyde soru bankasından önce çözülebilecek orta düzeyde bir soru bankasıdır. İçinde ağırlıklı olarak yeni nesile giriş seviyesinde testler bulunmaktadır. Hedefi yüksek öğrenciler için tavsiye edilir.

[/satır]

  yeni nesil soruları çözemiyorum

 

3. Zor (İleri) Seviye LGS Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz

Eğer öğrencimiz 6.ve 7.sınıfta birkaç tane yeni nesil soru bankası çözmüş ve deneme sınavlarında 15-20 net civarında yapıyorsa ileri seviyede tavsiye edilen kitaplardan başlayabilir.

 1. Hız Matematik Uzmanı
 2. İsem Soru Bankası
 3. Gama Fenomen B
 4. Okyanus Master
 5. Newton Tüm Yıldız
 6. en güçlü güç

yeni nesil soru bankası önerisi

Yayınevi:        Hız Yayınları
Kitabın adı:    Matematik Uzmanı
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hız Soru bankasını veya diğer orta düzeyde soru bankalarından en az 1 tane bitirmiş olan öğrencilerin çözebileceği bir kitaptır. Tamamı yeni nesil ve kaliteli sorulardan oluşmuş zor matematik soru bankasıdır. LGS zorluğunda sorulardan oluştuğu ve öğrenciyi geliştirdiği için tavsiye edilir.

zor lgs matematik soru bankası

Yayınevi:        Gama Yayınları
Kitabın adı:    Fenomen B
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hedefi yüksek ve matematiği fullemek olan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken zor matematik soru bankalarından biridir. Kaliteli soruların olduğu ve öğrenciyi geliştiren bir kitaptır. Bu kitaba geçmeden evvel en az 1 adet soru bankası bitirilmiş olmalıdır.

zor lgs soru bankası tavsiyeleri

Yayınevi:        Okyanus Yayınları
Kitabın adı:    Master
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Hedefi fen lisesi veya nitelikli bir anadolu lisesine girmek isteyen her öğrencinin mutlaka çözmesi gereken bir soru bankasıdır. Çözerken biraz zaman alır, çok uğraştırır ama ileri düzey öğrencileri daha da ileri seviyeye götüren bir soru bankasıdır. Öncesinde en az 1-2 tane soru bankası bitirilmeli ve sonra bu kitaba geçilmelidir.

lgs yeni nesil soru bankası tavsiye

Yayınevi:        Nartest Yayınları
Kitabın adı:    Power
Sınıf:              8.sınıf LGS Soru Bankası

Beceri temelli ileri düzey soruların yer aldığı, hedefi matematiği fullemek olan öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken soru bankalarından biridir. Adından da anlaşılacağı üzere bu soru bankasını çözen öğrenciler gücüne güç katacaktır.  Bu kitaba geçmeden evvel de en az 1-2 tane yeni nesil soru bankası çözülmüş olmalıdır. Denemelere başlamadan evvel son çözülebilecek zor matematik soru bankalarından biridir.

[/satır] 

LGS Geometri Tabanlı Matematik Soru Bankası Tavsiyelerimiz


Eğer öğrencimiz en az 2 tane matematik soru bankası bitirdiyse(tavsiyemiz 3 farklı yeni nesil soru bankası bitirmesidir) artık matematik denemeleri çözebilir. Özellikle LGS sınavına son 2 ay kala, farklı yayınların matematik branş denemelerini çözerek, hem farklı soru tiplerine aşina olacaktır hem de sınavda çıkabilecek zorlukta soruları çözerek sınava hazır hale gelmiş olacaktır. Tavsiye ettiğimiz matematik denemeleri…

 1. Ankara-Güçlendiren 12 Deneme
 2. Nartest-14 Deneme
 3. Hız Yayınları-10 Deneme
 4. Gama Fenomen-12 Deneme
 5. Okyanus Master- 20 Deneme
Yayınevi:        Gama Yayınları Kitabın adı:    Fenomen Sınıf:              8.sınıf LGS Geometri Soru Bankası İçerisinde 429 adet yeni nesil geometri sorusunun bulunduğu Fenomen kitabı, son yıllarda LGS sınavlarında çıkan Geometri soru tipleri için bilgileri pekiştirmek ve ilerletmek için ideal. Ayrıca her sorusunda video çözüm desteği ve akıllı tahta uyumluluğu ile dikkat çekmekte. Denemelerde 10 net üstü yapan öğrenciler için çözülmesi gereken bir kitap olarak tavsiye ediyoruz.

Yayınevi:        Yok Yok Yayınları
Kitabın adı:    Geometri Soru Bankası
Sınıf:              8.sınıf LGS Geometri Soru Bankası

Yok Yok Yayınları’nın bu kitabı 250 adet yeni nesil LGS Geometri konusunda soru içeriyor. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından sevilen ve önerilen kitaplar arasındadır.

Yayınevi:        Hız Yayınları
Kitabın adı:    Geometri Soru Bankası
Sınıf:              8.sınıf LGS Geometri Soru Bankası

Hız Yayınları’nın bu kitabı öğrencilere sunduğu alternatif geometri sorularıyla ön plana çıkmakta. LGS ye hazırlanan öğrenciler tarafından oldukça sevilen bu kitap geometri konusunda sizi oldukça ilerletiyor. 10 net üstü yapan öğrenciler için sınavdan önce mutlaka çözülmesi gereken kitaplar arasındadır.

LGS Matematik Denemeleri Tavsiyelerimiz

lgs matematik denemesi tavsiyelerimiz

Yayınevi:        Ankara Yayınları
Kitabın adı:    Güçlendiren 12 Deneme
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

8 Sarmal ve 4 Genel denemenin olduğu, deneme türünde sorulara aşina olmak için değerlendirebilecek bir kitaptır. Kasım ayından itibaren 2 haftada 1, sırayla denemeleri çözebilirsiniz. Çözemediğiniz ve boş bıraktıklarınızı mutlaka çözdürmelisiniz.

lgs matematik deneme tavsiyelerimiz

Yayınevi:        MUBA Yayınları
Kitabın adı:    10+1 Deneme
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

İçinde 10+1 adet denemenin olduğu orta düzey bir deneme setidir. Deneme heyecanını yaşamak isteyen, evde süre tutarak deneme düzeyinde sorular görmek isteyen öğrenciler için tavsiye edilir. Özellikle Aralık ayından itibaren mutlaka deneme olmalısınız.

lgs deneme seti tavsiye

Yayınevi:        Newton Yayınları
Kitabın adı:    All Star
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

11 sarmal ve 5 genel denemenin bulunduğu bir kitaptır. Artık deneme heyecanını evde de bastırmak isteyen ve yüksekleri hedefleyen öğrencilerin kullanması gereken bir kitaptır. Kasım-Aralık ayından itibaren 1-2 haftada bir, birer deneme çözebilirsiniz.

lgs yeni nesil deneme tavsiyesi

Yayınevi:        Mozaik Yayınları
Kitabın adı:    Deneme Sınavı
Sınıf:              LGS Matematik Denemesi

6 sarmal ve 6 genel denemenin bulunduğu bir kitaptır. İçinde kaliteli soruların olduğu bir denemedir. Hedefi fen lisesi ve nitelikli anadolu lisesi olan öğrenciler bu deneme setini çözerek kendilerini geliştirebilirler.

[/satır]
deneme sınavını yetiştiremiyorum

 

Soru Bankası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Öğrencinin Seviyesine Uygun Soru Bankası Olmalıdır

Soru bankaları öğrencinin konuyu daha da pekiştirmesini sağlar.  Bunun için de öğrenciyi geliştiren sorular olmalıdır. Öğrenci çok zayıfsa basit seviye soruların olması şarttır. Aksine öğrenci çok iyiyse ise basit sorular ona bir şey katmayacaktır. İyi öğrenciye onun seviyesini daha da yukarılara çekecek beceri temelli yeni nesil soruların ağırlıkta olduğu soru bankası olmalıdır.

 • Sınav Sistemine Uygun Sorulardan Oluşmalıdır

Şu an piyasada o kadar çok soru bankası var ki. Her gördüğünüz soru bankası ne yazık ki öğrenciye fayda sağlamamaktadır. Mutlaka sınav sistemine uygun, çıkmış sorular ve MEB örnek sorular kalitesinde soru bankalarını seçmelisiniz. Biz de size tavsiyede bulunurken buna dikkat ederek seçim yaptık.

 • Her Çocuğa veya Sınıftaki Herkese Aynı Soru Bankası Yanılgısı

Eğer sınıf aynı seviyede öğrencilerden oluşmuyorsa toptancı yaklaşımla sınıftaki her öğrenciye aynı soru bankasını aldırmak ne yazık ki yararlı olmamaktadır.  Yukarıda da açıkladığımız gibi, soru bankası öğrenci seviyesine uygun ve onu bir adım ileriye taşıyabilecek kalitede sorulardan oluşmalıdır.

 • Soru Bankasının Baskı Kalitesi ve Dizgisi

Öğrenciyi soru çözmeye teşvik edecek, yaşına uygun grafik, resim ve renklerin kullanıldığı soru bankaları seçilmelidir. Hatta bazı soru bankalarında oyunlar bile olmakta ve öğrenci oyun oynar gibi soru çözerek ders çalışmaktadır. Bir de baskı kalitesi de çok önemlidir. Fotokopi gibi gözüken soru bankaları öğrenciyi ne yazık ki ders çalışmaya teşvik etmez.

Kolay Orta Zor Yayınlar LGS Soru Bankası Tavsiyelerimiz Sonucunda

Nasıl eczanedeki ilaçların her biri farklı tedaviler için uygunsa, piyasadaki kaynaklarda o şekildedir. Nasıl ilacı size doktor yazıyorsa, alacağınız kaynağı da sizin seviyenizi bilen öğretmeniniz tavsiye etmelidir. Biz de bu hususa dikkat ederek farklı seviyelere uygun olacak şekilde size LGS Matematik kitap tavsiyesinde bulunacağız. LGS ‘ye hazırlanırken seçeceğiniz kaynaklar başarınızı etkileyen faktörlerden biridir.

LGS soru bankası tavsiyeleri konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Diğer soru bankaları ve kaynak seçimi ile ilgili kafanızda soru işareti varsa mutlaka bize ulaşınız. LGS’ye hazırlanırken kaynak seçimi ve kaynakların ne zaman kullanılacağı çok önemlidir. Başarı ayrıntıda gizlidir ve yapacağınız yanlış hamleler sizin başarınızı engeller. Mutlaka LGS / YKS hazırlık sürecini tecrübeli bir öğrenci koçuyla yürütmelisiniz. Best Matematik olarak sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurunuz, hemen size ulaşacağız.


ÜCRETSİZ DENEME DERSİNE BAŞVUR