LGS Yaz Kampı

lgs yaz kampı

7.sınıfı bitirdiniz ve artık hepiniz LGS adayısınız. 7.sınıflar yaz tatilinde ne yapmalı diye merak ediyorsunuz. Öncelikle LGS yaz kampının öneminden biraz bahsedelim. “İyi bir lise, iyi bir üniversite; iyi bir üniversite ise iyi bir gelecektir.” diye bir sözü duymuşsunuzdur. LGS yaz kampı düşünen öğrencimizin öncelikle iyi bir lise hedefi olmalı ve bu lisenin adını koymalıdır. “Kabataş Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Ankara Fen Lisesi….” Gibi.

LGS hedefi

Yazın LGS’ye nasıl çalışılır?

İyi bir lisenin yolu LGS yılı öncesindeki yaz aylarından geçmektedir. Neden? Çünkü Eylül ayından itibaren bir yandan okul, bir yandan kurs derken sürekli bir koşturmaca içerisinde oluyorsunuz. Hal böyle olunca Matematik gibi konuları yoğun ve soruları zor olan derslerde ilerleme pek mümkün olmuyor.

İşte bu sebeple LGS adaylarının yaz tatilinden biraz fedakarlık yaparak, Matematik veya Türkçe gibi önemli derslere yazın başlaması tavsiye edilir. Peki nasıl? Yazın LGS sizden ne ister ? diye düşündük ve biraz daha somutlaştıralım istedik. İşte size LGS’ye hazırlık yaz programı…

LGS’ye Hazırlık Yaz Programı

Öncelikle önümüzde 2 seçenek var. Yazın bir yerden destek alarak çalışmak ya da evde kendi başınıza çalışmanız…

Destek Alarak LGS Hazırlık Yaz Programı

Eğer bir yerden destek alarak çalışmak isterseniz matematik özel ders veya online ders imkanınız varsa tavsiye ederiz. Best Matematik olarak, Haziran-Ağustos sürecinde LGS matematik yaz kampımız vardır.  Best Matematik sistemimizde 7.sınıf temeli oturmuş öğrencilerimizle yaz programı yapıyor ve 3 ayda LGS Matematik 1.dönem konularını bitiriyoruz . Ya da LGS yaz kampı yapan kurslar var… Özel ders alan öğrencilerimiz de öğretmenleriyle haftada 1-2 kere ders alarak yaz sürecini verimli bir şekilde değerlendirebilir.

matematik demo ders

Kendi Başına LGS Hazırlık Yaz Programı

Ben kursa gitmeden, özel ders almadan neler yapabilirim diyorsanız ise tavsiyemiz şudur: Eğer bir yerden ders almıyorsanız matematikte daha önce görmediğiniz bir konuya kendi başınıza başlamanız pek yararlı olmayabilir. Kendi başınıza matematiğe başlamanızı pek tavsiye etmiyoruz. Ancak 7.sınıfın matematiğini tekrar edip, kazanım düzeyinde ve beceri temelli düzeyde sorular çözebilirsiniz. Örneğin rasyonel ifadeler, cebirsel ifadeler, oran-orantı ve yüzdeler gibi konuları mutlaka tekrar etmelisiniz.

Kendi başınıza yapacağınız en iyi şeylerden biri de sevdiğiniz kitapları okumanızdır. Her hafta 1 kitap okuyabilirsiniz. Sene içinde kitap okumaya pek fırsat kalmayabilir. Bir de paragraf testleri olan kitaplardan 1 tane bitirebilirsiniz. Detaylı bilgi için LGS soru bankası tavsiyeleri hakkında sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazın bu şekilde hem okuma-anlama hem de mantık-muhakeme için yapacağınız çalışmalar sene içinde size nefes aldıracaktır. Uzun ve karmaşık yeni nesil soruları daha iyi anlamanıza faydası olacaktır. Türkçe haricinde İngilizce, İnkılap Tarihi veya Din gibi derslere de zaman ayırabilirsiniz. Youtube’dan ders dinleyerek ardından test çözebilirsiniz. Böylelikle sene içinde matematik, fen, Türkçe gibi zor derslere daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Başarının arkasında her zaman bir fedakarlık ve disiplinli çalışma vardır. Onun için siz de iyi bir lisenin hayalini kuruyorsanız yaz tatilinizde kısmi bir şekilde ders çalışarak, zamanınızı değerlendirmiş olursunuz. Sene içinde de bunun faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. Rakipleriniz bir yandan konuları öğrenmekte, bir yandan yeni nesil soru çözmeye uğraşırken siz konuları bildiğiniz için sadece soru çözmeye odaklanacaksınız. Hatta daha ileri düzey beceri temelli yeni nesil soru bankası çözeceksiniz.

LGS Yaz Tatili Ders Çalışma Programı

Yazın ders çalışmakta kararlı iseniz size bir program yapalım.  Yazın öğlen vakitlerinin çok sıcak olduğu düşünüldüğünde sabah ve akşam vakitlerinin ders çalışmak için ideal olduğu gözükmektedir.  Sabah 10:00-13:00 arasında 60’ar dakikalık 2 oturum yapabilirsiniz. Arada yarım saat ara verebilirsiniz. Akşam da 19:00-21:00 arasında yine 45’er dakikalık 2 oturum yapabilirsiniz. Arada 15 dakika ara verebilirsiniz. Önce sayısal ders, ardından sözel ders olacak şekilde çalışma programınızı düzenleyebilirsiniz.

Sayısal ağırlıklı LGS Yaz Ders Çalışma Programı

Yaz tatilinde sayısal yönünü güçlendirmek isteyen öğrencilerimiz için sayısal ağırlıklı program yaptık. Daha çok Matematik ve Fen dersleri olacaktır. Eğer özel ders alıyorsanız veya bir kurstan destek alıyorsanız bu programa uymanızı tavsiye ederiz. Eğer kendi başınıza çalışıyorsanız sözel ağırlıklı programa uymanızı tavsiye ederiz. 
sayısal ağırlıklı lgs yaz ders çalışma programı

Sözel ağırlıklı LGS Yaz Ders Çalışma Programı

Yaz tatilinde sözel yönünü güçlendirmek isteyen öğrencilerimiz için sözel ağırlıklı program yaptık. Daha çok Türkçe ve İngilizce dersleri olacaktır.  Eğer kendi başınıza çalışıyorsanız sözel ağırlıklı programa uymanızı tavsiye ederiz. Çünkü sizin için kendi başınıza gidebileceğiniz şekilde dersler seçtik. LGS 2022 sınavında Türkçe sorularının çok zor geldiği göz önünde bulundurulduğunda yazın Türkçe dersine önem vermek gerektiğini düşünüyoruz. Hem kitap okuma hem de paragraf kitabı bitirmeniz tavsiye edilir. Detaylı bilgi için LGS soru bankası tavsiyeleri hakkında sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
sözel ağırlıklı lgs yaz ders çalışma programı

LGS Yaz Okulu

Bazı kurslar ve kolejler, yaz tatilini değerlendirmek amacıyla LGS yaz okulu programı düzenlemektedir. Eğer erken başlamaktan kaynaklı öğrencinin sıkılmayacağını düşünüyorsanız hırslı ve ders çalışmayı seven öğrencileri böyle programlara yazdırabilirsiniz. Ama eğer öğrencimiz bu süreci kaldıramaz diyorsanız kesinlikle böyle bir programa göndermeyiniz. Yoksa erkenden sıkılan öğrenci, sene içinde boşlayacak ve ne yazık ki verim alamayacaksınız.

Özetle LGS Yaz Tatili Programı

Yukarıdaki yazımızı aşağıdaki maddelerle özetlemek istersek: LGS 2023 tayfası yaz tatilini boşa geçirmemek için aşağıdaki maddeleri uygulayabilir.

  1. Yüksek hedefleri olan, hırslı ve azimli öğrencilerin “Erken kalkan yol alır” felsefesince yazın başlangıç yapmalarında fayda var.  Peki ne yapmalılar?
  2. Eğer özel ders veya online ders alıyorsanız matematiğe başlamanız sene içinde sizi çok rahatlatır. Ama herhangi bir destek almıyorsanız 7.sınıf matematik konularından Cebirsel İfadeler, Oran-orantı ve yüzdeler gibi konulardan soru çözebilirsiniz.
  3. Bu yıl ki LGS’de gösterdi ki Türkçe dersini hafife almamalısınız. Onun için mutlaka sevdiğiniz kitaplardan okumalı ve yazın en az 1 tane paragraf soru bankası bitirmelisiniz.
  4. LGS İngilizce müfredatından kelimelere şimdiden çalışabilirsiniz. Bunlarla ilgili Youtube videoları izleyebilirsiniz.
  5. Sevdiğiniz hobilerinize zaman ayırmalı ve Eylül ayından itibaren 9 ay bunlarla vedalaşma konusunda anlaşma yapmalısınız.
  6. Eğer kursa gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka Ağustos ayına kalmadan kararınızı vermelisiniz. Çünkü genelde kurslar Ağustos ayında başlamaktadır.
  7. Mutlaka kendinize bir okul hedefi koymalısınız ve okulunuzun fotoğrafını çıkartıp masanıza veya odanıza asmalısınız. www.bestmatematik.com 
  8.  “Sayısal Ağırlıklı ve Sözel Ağırlıklı LGS Yaz Çalışma Programı” na göz atabilirsiniz.

Öğrenciye Özel LGS Yaz Tatili Ders Çalışma Programı

Yukarıda genel olarak tüm öğrencilere hitap edebilecek şekilde hazırladığımız yaz tatili programını kullanabilirsiniz. Ya da Best Matematik olarak öğrenciye özel yaz tatilinde program yapıyor ve eksiklerini telafi ediyoruz. Eğer siz de yaz tatilinizi sistematik bir şekilde geçirmek istiyorsanız aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Öğrenciye özel birebir veya grup ders seçeneklerimiz olmakla birlikte aynı zamanda eğitim koçluğu programımız da mevcuttur. Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun 24 saat içerisinde Eğitim Koordinatörümüz size ulaşsın.

ücretsiz matematik dersi

Whatsapp